Publiczne Gimnazjum nr 5 w Studzionce

WITAMY NA STRONIE

PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 5 W STUDZIONCE

Notícias

III PUCHAR ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ w sprinterskim Biegu na Orientację.
21/03/2015

21 marca 2015 r. przy pięknej wiosennej pogodzie  13 - osobowa reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w biegach.

Zawody rozgrywane były w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach.

Najważniejsze w osiąganiu dobrych wyników jest jak najszybsze pokonanie trasy, dobre zorientowanie mapy na starcie, a potem już tylko bieg do kolejnych lampionów.

MAMY LAUREATKĘ Z JĘZYKA POLSKIEGO
18/03/2015

Jolanta Poręba, uczennica klasy III a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Młodzi poeci w PG 5
24/02/2015

W Publicznym Gimnazjum nr 5 w Studzionce we wtorek 24 lutego odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Podróże poetyckie".

Piętnaścioro gimnazjalistów z Woli, Miedźnej, Pszczyny oraz ze Studzionki odważyło się zaprezentować swoją twórczość i poddać ją ocenie jury, którego przewodniczącą została pani Renata Zborowska. Komisja konkursowa postanowiła docenić wiersze pięciorga gimnazjalistów, których twórczość zostanie opublikowana w najbliższych wydaniach "Gazety Pszczyńskiej".

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Ada Rejowicz z PG nr 4 w Pszczynie oraz Paweł Szajkowski z Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej. III miejsce przypadło uczennicy z PG 4 - Magdalenie Miczek, II Angelice Zbijowskiej z gimnazjum w Miedźnej, a I Joannie Matejaszczyk również z PG 4.

II PSZCZYŃSKI FESTIWAL WSPÓŁCZESNEJ PIOSENKI FRANKOFOŃSKIEJ - KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC
24/02/2015

II PSZCZYŃSKI FESTIWAL WSPÓŁCZESNEJ PIOSENKI FRANKOFOŃSKIEJ

W dniu 24 lutego 2015r. w Pszczynie odbył się II Festiwal Współczesnej Piosenki Frankofońskiej. Impreza została zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1, III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie, Urząd Miasta Pszczyna oraz Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur.  Wzięło w nim udział dwudziestu czterech uczniów ze śląskich szkół średnich oraz gimnazjów.

IX POWIATOWY DZIEŃ FRANKOFONII

W tym roku szkolnym uczniowie Klas Frankofońskich na Śląsku w powiecie pszczyńskim będą świętować obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii w dniu 26 marca 2015 roku. Miejscem, dziewiątej już edycji tej imprezy, będzie tym razem Gimnazjum w Kryrach.

Zwyczajowo, przygotowano liczne konkursy, w których uczniowie mogą brać udział zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami - rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie nagród nastapi na Dniu Frankofonii. Najbardziej prestiżowy jest oczywiście konkurs, który odbywa się na żywo przed całą zgromadzoną publicznością - to  Konkurs wiedzy o krajach Frankofońskich. Drużyny reprezentujące pięć szkół (3 gimnazja i dwa licea) rywalizują ze sobą odpowiadając na pytania i rowiązując różnorodne zadania z wcześniej ustalonego zakresu wiedzy, dotyczącego szeroko rozumianej kultury i cywilizacji krajów frankofońskich na całym świecie.

Sukces naszych uczennic na Międzygimnazjalnym Festiwalu Języków Obcych w Pawłowicach
21/01/2015

Po raz pierwszy uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Międzygimnazjalnym Festiwalu Języków Obcych -"Potyczki z Językiem Francuskim", który odbył się w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach pod honorowym patronatem wojta gminy Pawłowice.

POSTULATY UCZNIÓW W ZAKRESIE ZMIAN I UATRAKCYJNIENIA ŻYCIA SZKOLNEGO
27/01/2015

W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski „wpadł” na pomysł, aby oddać uczniom głos w sprawach dotyczących życia szkoły.

W tym celu ustawiono na korytarzu skrzynkę na pomysły zmian w szkole.

FORUM GIMNAZJALNE
27/01/2015

W czwartek 29.01.2015 r. odbędzie się w naszym gimnazjum Koncert Noworoczny. Z tej okazji zaprosiliśmy pozostałe pszczyńskie gimnazja, aby w ramach Pszczyńskiego Forum Samorządów Gimnazjalnych wzięły udział w koncercie.

Przygotowaliśmy dla nich krótki quiz z wiedzy o Studzionce i naszej szkole, z racji tego, iż jesteśmy jedynym gimnazjum w gminie Pszczyna mieszczącym się poza miastem.

FINAŁ GÓRY GROSZA
18/12/2014

WYNIKI ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA AKCJĘ: GÓRA GROSZA

Bielsko Biała- nocą
20/11/2014

No i było ciemno, mokro, zimno, a zawodnicy i tak dopisali. 158 osób biegało z mapą w III etapie Bielsko-Biała Nocą,  w  tym 16 osób z naszego gimnazjum .

Zawody zostały rozegrane na dwóch trasach PROFI oraz OPEN. Ta pierwsza liczyła 24 punkty kontrolne, a długość trasy mierzona w linii powietrznej wynosiła 2000 metrów. Z kolei trasa OPEN była trochę krótsza oraz zawierała 21 punktów kontrolnych.

Uczestnicy wyposażeni w latarki, przeważnie czołowe, mapy oraz coś do pisania wyruszyli, tuż po 19:00, w poszukiwaniu punktów na terenie Parku Słowackiego w Bielsku-Białej. Choć pogoda po raz kolejny nie dopisała, to i tak liczba zawodników zwiększyła się w stosunku do poprzedniego biegania.

Segunda 27/04/2015

Number of visits: 579275