Publiczne Gimnazjum nr 5 w Studzionce

WITAMY NA STRONIE

PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 5 W STUDZIONCE

Notícias

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
03/05/2016

Z okazji Święta Konstytucji 3 maja 29.04.o godz. 14.30 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji.
Przygotowali ją uczniowie: Ola i Szymon z klasy I A oraz Klaudia, Kinga i Nadia z klasy I C.Pomagali im i wspierali ich
starsi koledzy-Kasia z klasy III C oraz Szymon z klasy III A.
Pierwszaki miały okazję wykazać się i popisać talentem aktorskim. Dla niektórych był to debiut.
Gratulujemy.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęci , poświęcony czas i pracę włożoną w uświetnienie naszego narodowego święta.

Trzecioklasiści w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
25/04/2016

Tradycją naszego gimnazjum jest wyjazd trzecioklasistów do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Dziś, to miejsce kaźni i ofiary wielu narodów stało się żywą lekcją historii, w której uczestniczyła młodzież wraz z opiekunami. Miejmy nadzieję, że wrócimy do naszych miejscowości i rodzin lepsi, lepsi dla drugiego człowieka.

II Powiatowy Konkurs Poetycki rozstrzygnięty!
21/04/2016

Młodzi poeci w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Studzionce.

W czwartek 21 kwietnia w naszym gimnazjum odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego pt. „Potęga wyobraźni”.
Dziesięcioro gimnazjalistów z Woli, Miedźnej, Pszczyny oraz ze Studzionki odważyło się zaprezentować swoją twórczość i poddać ją ocenie jury, w skład którego wchodziły pani Renata Zborowska oraz pszczyńska poetka, Barbara Solarska.Komisja konkursowa postanowiła docenić wiersze czworga gimnazjalistów, których twórczość zostanie opublikowana w najbliższych wydaniach „Gazety Pszczyńskiej”. Rozstrzygnięcie konkursu przybrało postać wieczorku poetyckiego, na którym recytatorzy z PG 5 zaprezentowali wiersze pani Barbary Solarskiej oraz uczestników konkursu. W przerwach goście mogli wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu młodych muzyków ze Studzionki.
Był też czas na aromatyczną herbatę i pyszne ciasto.

PRÓBNY EGZAMIN DELF A1
18/04/2016

Uczniowe klasy IIA z grupy frankofońskiej mają za sobą próbny egzamin delf. W poniedziałek, 18 kwietnia, kiedy trzecioklasiści pisali egzamin z historii i WOsu, nasi frankofoni zdawali pisemną część egzaminu z francuskiego. Kolejny etap miał miejsce 20 kwietnia, kiedy to odbyła się część ustna egzaminu. Funkcję "surowego" egzaminatora pełniła tym razem pani Odile Bayot- nasza lektorka z Belgii.

Było trochę stresu, ale to już za nami. Wszyscy sobie z egzaminem poradzili bez problemu. Życzymy aby na tym prawdziwym egzaminie, 11-tego czerwca, każdy z uczniów odniósł swój prywatny wielki sukces!

Projekcja filmu frankofońskiego
15/04/2016

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Frankofonii, uczniowie naszego Gimnazjum mogli udać się na bezpłatną projekcję filmu frankofońskiego "Deux jours, une nuit".

Film został wyemitowany 15.04.2016 r. w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury dzięki wsparciu Przedstawicielstwa Walonii-Brukseli
w Warszawie.

II TURNIEJ W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC
13/04/2016

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Siłownia Quatro w Pszczynie byli organizatorami II Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, w którym udział wzięła młodzież szkół powiatu pszczyńskiego.

Nasze gimnazjum reprezentowali: Konrad Dziurosz, Mateusz Fydrych, Artur Pinocy i Józef Gołek. Imprezę otworzył wicestarosta pszczyński Krystian Szostak.

KONKURS FINAŁOWY XIV FESTIWALU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
12/04/2016

12 kwietnia odbył się konkurs finałowy XIV Festiwalu Piosenki Europejskiej zorganizowanego przez: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Centrum Usług Językowych „Albion” i IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku.

X POWIATOWY DZIEŃ FRANKOFONII
01/04/2016

Dziś prima aprilis, ale klasy franofońskie całego powiatu pszczyńskiegocałkiem na serio świętowały ten wyjątkowy dzień już po raz dziesiąty.

Byli wyjątkowi goście z Ambasady Francji i Belgii, z Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej. Po części oficjalnej odbył się, jak tradycja nakazuje, konkurs wiedzy o krajach frankofońskich. Tym razem nie było nas w gronie zwycięzców, ale widoczne i tak czasmi się zdarza.

Mamy natomiast laureatkę w konkursie plastycznym - Alicja Szojda wygrała konkurs na kartkę pocztową z Genewy.

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
01/04/2016

18 marca 2016 r. w Wiśle Małej odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klas I: Aleksandra Gajda, Karolina Kajstura, Sebastian Bołdys i Mateusz Kuboszek, którzy drużynowo zajęli I miejsce dające awans do zawodów na szczeblu powiatowym.  Indywidualnie Mateusz Kuboszek zajął II miejsce, Aleksandra Gajda – III miejsce.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
06/04/2016

W ramach tegorocznych obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, 21 marca 2016 roku odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Teatralnego.

W tym roku uczniowie mieli za zadanie przedstawić wylosowany wcześniej przez przewodniczących klas fragment powieści Antoine’a de Saint-Exupery’ego pt.  „Mały Książę”.

Sexta 06/05/2016

Number of visits: 656439