Publiczne Gimnazjum nr 5 w Studzionce

Notícias

WAKACJE, JUŻ BĘDĄ WAKACJE
26/06/2015

Zakończył się kolejny rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne.

Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Średniodystansowym Biegu na Orientację!
28/06/2015

W niedzielę 28 czerwca 2015 roku na terenie „Czarnych Dołów” w Studzionce odbędą się zawody w Biegu na Orientację „Lato z Jedynką”. Organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych z powiatu pszczyńskiego i nie tylko do wspólnej zabawy.

Zawody mają charakter otwarty. Oprócz kategorii sportowych będzie również kategoria rodzinna oraz specjalna trasa dla początkujących dzieci startujących samodzielnie.

KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO
21/05/2015

28 maja w naszej szkole odbędzie się KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO.

Poniżej zamieszczam ciekawostki, które mogą się przydać przygotowującym do konkursu. Powodzenia.

SPORTOWA SOBOTA

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów, absolwentów, rodziców oraz nauczycieli

na kolejną przygodę ze sportem.

SPORTOWA SOBOTA

Odbędzie się 16 maja w godzinach 9.00 – 12.00

III PUCHAR ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ w sprinterskim Biegu na Orientację.
21/03/2015

21 marca 2015 r. przy pięknej wiosennej pogodzie  13 - osobowa reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w biegach.

Zawody rozgrywane były w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach.

Najważniejsze w osiąganiu dobrych wyników jest jak najszybsze pokonanie trasy, dobre zorientowanie mapy na starcie, a potem już tylko bieg do kolejnych lampionów.

MAMY LAUREATKĘ Z JĘZYKA POLSKIEGO
18/03/2015

Jolanta Poręba, uczennica klasy III a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Młodzi poeci w PG 5
24/02/2015

W Publicznym Gimnazjum nr 5 w Studzionce we wtorek 24 lutego odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Podróże poetyckie".

Piętnaścioro gimnazjalistów z Woli, Miedźnej, Pszczyny oraz ze Studzionki odważyło się zaprezentować swoją twórczość i poddać ją ocenie jury, którego przewodniczącą została pani Renata Zborowska. Komisja konkursowa postanowiła docenić wiersze pięciorga gimnazjalistów, których twórczość zostanie opublikowana w najbliższych wydaniach "Gazety Pszczyńskiej".

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Ada Rejowicz z PG nr 4 w Pszczynie oraz Paweł Szajkowski z Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej. III miejsce przypadło uczennicy z PG 4 - Magdalenie Miczek, II Angelice Zbijowskiej z gimnazjum w Miedźnej, a I Joannie Matejaszczyk również z PG 4.

II PSZCZYŃSKI FESTIWAL WSPÓŁCZESNEJ PIOSENKI FRANKOFOŃSKIEJ - KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC
24/02/2015

II PSZCZYŃSKI FESTIWAL WSPÓŁCZESNEJ PIOSENKI FRANKOFOŃSKIEJ

W dniu 24 lutego 2015r. w Pszczynie odbył się II Festiwal Współczesnej Piosenki Frankofońskiej. Impreza została zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1, III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie, Urząd Miasta Pszczyna oraz Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur.  Wzięło w nim udział dwudziestu czterech uczniów ze śląskich szkół średnich oraz gimnazjów.

IX POWIATOWY DZIEŃ FRANKOFONII

W tym roku szkolnym uczniowie Klas Frankofońskich na Śląsku w powiecie pszczyńskim będą świętować obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii w dniu 26 marca 2015 roku. Miejscem, dziewiątej już edycji tej imprezy, będzie tym razem Gimnazjum w Kryrach.

Zwyczajowo, przygotowano liczne konkursy, w których uczniowie mogą brać udział zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami - rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie nagród nastapi na Dniu Frankofonii. Najbardziej prestiżowy jest oczywiście konkurs, który odbywa się na żywo przed całą zgromadzoną publicznością - to  Konkurs wiedzy o krajach Frankofońskich. Drużyny reprezentujące pięć szkół (3 gimnazja i dwa licea) rywalizują ze sobą odpowiadając na pytania i rowiązując różnorodne zadania z wcześniej ustalonego zakresu wiedzy, dotyczącego szeroko rozumianej kultury i cywilizacji krajów frankofońskich na całym świecie.

Sukces naszych uczennic na Międzygimnazjalnym Festiwalu Języków Obcych w Pawłowicach
21/01/2015

Po raz pierwszy uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Międzygimnazjalnym Festiwalu Języków Obcych -"Potyczki z Językiem Francuskim", który odbył się w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach pod honorowym patronatem wojta gminy Pawłowice.

Domingo 05/07/2015

Number of visits: 592421