• PAMIĘTAMY

"Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,

płomień na wietrze kołysze wiatr."

„Dla tych, którzy odeszli” – Gellnerowa Danuta

Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarze i miejsca pamięci w naszej miejscowości.

• ŚWIĘTO DYNI

• Z okazji tegorocznego Święta Dyni w naszej szkole odbyła się "Dyskoteka z Dynią" zorganizowana przez Panią Asię w świetlicy. Uczniowie uczęszczający popołudniami na zajęcia świetlicowe mogli wziąć udział w grach i zabawach, których tematyka związana była z dyniami. W "pomarańczowej" atmosferze i przy świetnej muzyce wszyscy bawili się wspaniale!

• KU PAMIĘCI TYCH, CO ODESZLI

• 28 października uczniowie klas szóstych, siódmej i ósmej wystąpili w montażu słowno-muzycznym nawiązującym do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Nostalgiczny i wzruszający przekaz wprowadził wszystkich w chwilę zadumy i refleksji nad przemijaniem.

• PAŹDZIERNIK W BIBLIOTECE

• W naszej bibliotece dużo się dzieje. 10 października obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Planszowe rozgrywki to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także świetny trening intelektualny, dlatego biblioteka szkolna przyłączyła się do świętowania tego wyjątkowego dnia. Uczniowie mogli sprawdzić, czy  są zGRAną klasą.

24 października to Światowid Dzień Origami. Można było spróbować swoich sił w sztuce składania papieru pochodzącej z Dalekiego Wschodu. Technika ta wymaga spokoju i cierpliwości oraz dokładności - to cechy, które w szkole są bardzo potrzebne.

Do szkolnej biblioteki zawitały też przedszkolaki z grupy Tygrysków i Biedronek. Dzieci świetnie orientowały się,  co to biblioteka i wiedziały, co chciałyby przeczytać. Z uwagą przeglądały książeczki, a te,które szczególnie się im spodobały, wypożyczyły do sali.

• HALLOWEENOWE ZABAWY KULTUROWE

•  25 października uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w popołudniowej lekcji kulturowej z języka angielskiego pt.  " Halloweenowe zabawy kulturowe" .

Uczniowie poznali obrzędy, zwyczaje i słownictwo związane ze świętem  Halloween. Najwięcej radości wywołały zabawy halloweenowe m.in. hanging apples- wiszące jabłka, pumpkin toss- rzucanie do celu cukierków. Odbył się również straszo-śmieszny pokaz strojów, układano halloweenowe puzzle a w grupach malowano śmieszne stworki. W myśl zasady "Trick or Treat" robiliśmy psikusy i było mnóstwo słodyczy.

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 21 października uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Dzieci niecierpliwie oczekiwały na najważniejszy moment uroczystości - ślubowanie i pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli udowodnić, że sa tego godni i wykonać zadania przygotowane przez gości specjalnych Panią Jesień i jej leśne skrzaty!

• CZĘŚCIOWE ZAĆMIENIE SŁOŃCA

• Częściowe zaćmienie Słońca miało miejsce we wtorek 25 października. Mimo zachmurzonego nieba, zjawisko było widoczne w wielu miejscach Polski. Nasi uczniowie także mieli okazję zobaczyć to niezwykle wydarzenie.

• SZKOŁA MYCIA RĄK MAXA I ELLI

• Uczniowie klasy 3a przyłączyli się do programu "Wirusoochrony" organizowanego przez PSSE w Tychach. Wspólnie z tytułowymi bohaterami stali się absolwentami "Szkoły mycia rąk Maxa i Elli". Poznali zasady, jakimi należy się kierować aby uchronić się przed wirusami oraz utrzymać odpowiednią higienę. Zajęcia uatrakcyjniły przekazane przez Sanepid materiały edukacyjne.

• CZŁOWIEK PRZYSZŁOŚCI

• Uczniowie klasy 3b wraz z Panią Eweliną zostali zwycięzcami pierwszego wyzwania konkursowego organizowanego przez Kopalnię Wiedzy JSW!

Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką projektu przedstawiającego człowieka przyszłości.

Nagrodą są warsztaty prowadzone przez naukowców Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jury postanowiło przyznać także trzy dodatkowego wyróżnienia. Wśród nich znalazła się praca klasy 2b i Pani Edyty, którą można zobaczyć kilkając poniższy link:

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z pracą konkursową klasy 2b.

Uczniowie klasy 1a także wzięli udział w konkursie, a ich praca robi naprawdę duże wrażenie.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• W piątek 14 października nasi uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowali uroczystą akademią. Było zabawnie, ale też poważnie, momentami nawet wzruszająco. Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie.

• DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

• 10 października uczniowie klas młodszych obchodzili Dzień Gier Planszowych. Rywalizowali ze sobą podczas gry w tzw. "planszówki" bardzo dobrze się przy tym bawiąc.

• SAMORZĄD PRACUJE

• Jednym z działań samorządu są imprezy szkolne organizowane podczas przerw międzylekcyjnych. W związku z tym w czwartek klasa VIIIc zaingurowała tegoroczny cykl Słodkich Czwartków. Tak jak w ubiegłym roku uczniowie  zaangażowali się nie tylko piekąc, ale i kupując słodkości. Kolejka sięgała aż po sekretariat. Każdy chciał osłodzić sobie przerwę, tym bardziej, że dochód przekazany będzie na szczytny cel - Fundację Zwierzęca Arkadia.

W piątek natomiast uczniowie naszej szkoły świętowali Światowy Dzień Uśmiechu, który zaakcentowali elementami ubioru w kolorze żółtym. Wszyscy oczywiście pamiętali w ten dzień o uśmiechach na twarzach.

• WYCIECZKI

• W ubiegłym tygodniu, w pięknej jesiennej aurze, klasy szóste we wtorek oraz klasy piąte w czwartek zwiedzały Kraków. Dzieci zdobyły nową wiedzę o drugiej stolicy Polski. Odwiedziły katedrę na Wawelu, weszły na wieżę zobaczyć Dzwon Zygmunta, spacerowały po rynku oraz mogły zobaczyć, jak żyli mieszkańcy miasta w średniowieczu dzięki wizycie w Podziemiach Rynku Głównego. Uczniowie wracali z wycieczek zmęczeni, ale zadowoleni.