• SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

• W czwartek 3 listopada 2022 roku gościliśmy w naszej szkole panią Karolinę Ziebura dietetyka klinicznego na warsztatach dotyczących zdrowego żywienia. Uczniowie z klas 3a i 2a  mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, komponować zdrowe posiłki, stworzyć talerz zdrowego żywienia, poznać znaczenie wody w diecie, wpływu aktywności fizycznej oraz snu i  regeneracji na organizm.  Poprzez gry i zabawy dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach przy okazji ucząc się o zdrowym żywieniu. Na koniec poznały zdrowe sposoby na ograniczenie słodyczy w swojej codziennej diecie.

Warto pamiętać, że racjonalne żywienie dzieci oraz młodzieży jest czynnikiem, który wpływa na: samopoczucie, stan zdrowia, zdolność efektywnego uczenia się i aktywność ruchową. Styl życia i wybory żywieniowe, kształtowane są już od najmłodszych lat. Dlatego warto wprowadzać zmiany żywieniowe jak najszybciej.

• ZDROWE SŁODYCZE

• Słodycze też mogą być zdrowe! W ramach lekcji o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy 3a upiekli pyszne babeczki.

Słodycze z warzywami? Tak! To możliwe! Uczniowie od podstaw przygotowali babeczki z marchewką i burakiem. Połączyli składniki, a dzięki uprzejmości Pań Kucharek już po 20 minutach mogli się cieszyć pysznymi, a zarazem zdrowymi słodyczami. Pamiętajcie aby zawsze wybierać to co dla Was dobre.

• KOLOROWA SAŁATKA