• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości.

Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/laboratoria.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Szkoła zakupiła w ramach programu następujące pomoce:

• Empiriusz - wirtualne laboratorium;

• Zestaw bezprzewodowy mikroport Prodipe Headset B210SOLO DSP UHF;

• Zestaw Arduino Mega Start XXL Zgodny z Arduino UNO R3 STARTER KIT;

• Stacja lutownicza Hot Air 2 w 1 Techrebal 858D;

• Filament PLA do drukarki 3D;

• Czytnik dotykowy Blue-Bot;

• Gimbal DJI Osmo Mobile 4 SE OM;

• Zestaw podstawowy z GeniBotem i matą do kodowania;

• GeniBot – wersja edukacyjna;

• Kompetencje społeczne – część I;

• Edukacja wczesnoszkolna z GeniBotem cz.I;

• Kurs: Wykorzystanie robotów GeniBot w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej;

• Krążki matematyczne do maty do kodowania;

• 1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania;

• Lego Classic – kreatywne klocki, duże pudełko;

• Drukarka 3D - Pracownia Druku 3D SkriLab;

• Rozszerzenie - Pracownia Druku 3D SkriLab z robotami i klockami konstrukcyjnymi.