• CODE WEEK 2022

• Tegoroczny Tydzień Kodowania w klasach 4-8 upłynął pod znakiem rozwijania kompetencji z zakresu STEAM. Podczas lekcji i warsztatów pozalekcyjnych uczniowie poznawali elementy modelowania przestrzennego w aplikacji Autodesk Tinkerkad i druku 3D z zastosowaniem drukarki Zortrax 3D Skrinter. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia z podstaw mechaniki i elektroniki z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Skribot oraz klocków konstrukcyjnych Skrikit. Możliwość korzystania z wyposażenia szkolnej pracowni Skrilab zakupionej w ramach programu “Laboratoria Przyszłości” pozwala stworzyć dla uczniów atrakcyjną obudowę dydaktyczną i metodologiczną dostosowaną do zajęć z różnych przedmiotów.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosc