• Wolontariat w szkole

• Szkolny wolontariat umożliwia realizację licznych celów dotyczących społeczności uczniowskiej. Projekty wolontariatu szkolnego to działania, które aktywizują uczniów, promują spędzanie czasu w pożyteczny sposób, integrują i przede wszystkim uwrażliwiają na potrzeby środowiska lokalnego. Uczestnictwo w wolontariacie jest również możliwością rozwinięcia zainteresowań oraz zdobycia doświadczenia i konkretnych kompetencji, które mogą ukształtować dalszą ścieżkę edukacyjną lub zawodową ucznia.

/"Wolontariat szkolny - krok po kroku" Ochotnicy Warszawscy/

OPIEKUNEM WOLONTARIATU JEST

PANI AGATA GRYGIER,

A POMAGAJĄ JEJ -

Pani Marzena Spyra i Hanna Orlik

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM

REGULAMIN_SZKOLNEGO_KOLA_WOLONTARIATU.docx

• Dyżury w świetlicy

• Praca wolontariatu w tym roku szkolnym rozpoczęła się od dyżuru w szkolnej świetlicy.
            Wolontariusze odrabiali z podopiecznymi zadania domowe, wykonywali prace plastyczne oraz grali w
            planszówki lub budowali z kloców. Dzieciom chodzącym do świetlicy bardzo podobały się zajęcia
            organizowane przez starszych kolegów i koleżanki.

• "Wigilia dla samotnych"

• 24 grudnia odbędzie się pierwsza pszczyńska „Wigilia dla samotnych”. Nasi szkolni wolontariusze
          wykonali stroiki, które przyozdobią wigilijne stoły. Następnie uczestnicy Wigilii będą mogli je zabrać
          ze sobą jako upominek oraz pamiątkę tego wyjątkowego spotkania.
          Podczas wykonywania stroików wolontariusze otrzymali profesjonalną pomoc, której udzielała im
          Pani Bronisława Gonska. Za tę pomoc bardzo serdecznie dziękujemy.

• Szlachetna Paczka

• W minioną sobotę nasza SZLACHETNA PACZKA trafiła do Rodziny, której w tym roku pomagaliśmy.
          Wolontariusze spakowali wszystkie produkty, a następnie paczki przyozdobili papierem
          prezentowym.
          (Więcej na temat „Szlachetnej Paczki” można przeczytać na głównej stronie).

• Ile waży Święty Mikołaj?

• Tuż przed feriami wysłaliśmy kartony z monetami na charytatywną zbiórkę monet pn. „Ile waży św. Mikołaj?”. Udało
          nam się zebrać bilon o wadze 16 kg i wartości niemalże 500 zł
          Wszystkim, którzy przyczynili się do tej zbiórki serdecznie dziękujemy!

• Spotkanie z Seniorami

• 19 stycznia w Domu Parafialnym wolontariusze wystąpili dla Seniorów z naszej parafii. Spotkanie odbyło się z okazji zbliżającego się dnia Babci i Dziadka. Oprócz Przedstawienia Bożonarodzeniowego uczniowie wyśpiewali życzenia i wyrecytowali piękne wiersze. Uśmiech i wzruszenie na twarzach Seniorów był dla nas wszystkich powodem do radości.