• Regulamin Pływalni

REGULAMIN PŁYWALNI KRYTEJ

1.      Pływalnia kryta jest obiektem Gimnazjum nr 5 w Studzionce.

2.      Z pływalni mogą korzystać:

a)      uczniowie szkoły w ramach zajęć,

b)      grupowo – osoby uczące się pływać pod opieką osoby prowadzącej zajęcia,

c)      indywidualnie – w godzinach ogólnodostępnej pływalni.

3.      Osoby, których stan wskazuje na spożycie alkoholu, oraz osoby z zewnętrznymi oznakami chorób stwarzających niebezpieczeństwo utonięcia lub stanowiących zagrożenie dla otoczenia nie będą wpuszczane na pływalnię.

4.      Zajęcia na pływalni odbywają się w grupach nie przekraczających 15 osób.

5.      Pływanie uczniów na zajęciach oraz osób prywatnych korzystających indywidualnie z pływalni może odbywać się tylko w obecności ratownika.

6.      Na pływalnię wszyscy uczestnicy grupy wchodzą równocześnie. Prowadzący zajęcia ma obowiązek sprawdzić stan liczbowy ćwiczących przed i po zajęciach.

7.      Spóźnieni nie będą wpuszczani na zajęcia.

8.      Prowadzący zajęcia obowiązany jest przybyć przed rozpoczęciem zajęć i wejść razem z grupą.

9.      Na pływalni obowiązuje noszenie stroju kąpielowego w dowolnym kolorze i czepka kąpielowego.

10.    Osoby prowadzące zajęcia mogą wchodzić na pływalnię tylko w stroju ćwiczebnym
      i boso lub w obuwiu specjalnym.

11.    Każdą osobę obowiązuje przed wejściem do wody umycie się mydłem
      pod natryskiem.

12.    Na pływalni obowiązuje zakaz biegania i zachowanie porządku, czystości, spokoju
      i ciszy oraz bezwzględne podporządkowanie się decyzjom prowadzącego zajęcia bądź ratownika.

13.    Korzystającym z pływalni nie wolno powodować sytuacji zagrażających bezpieczeństwu osób tam przebywających, a w szczególności :

a)      wchodzić do pomieszczenia basenu bez zezwolenia,

b)      wchodzić do wody bez zezwolenia,

c)      biegać po podestach otaczających nieckę basenu,

d)      palić papierosów , pić napojów alkoholowych oraz jeść na terenie otaczającym nieckę pływalni,

e)      hałasować,

f)        wprowadzać psów lub innych zwierząt.

14.    Za bezpieczeństwo osób przebywających na pływalni odpowiedzialność ponosi prowadzący zajęcia, a w pomieszczeniach pływalni za właściwe zachowanie odpowiedzialny jest kierownik grupy. Natomiast za bezpieczeństwo osób indywidualnie korzystających z pływalni odpowiedzialny jest ratownik.

15.     Na sygnał oznaczający koniec zajęć ćwiczący powinien natychmiast opuścić nieckę pływalni.

16.    Kierownictwo pływalni może kontrolować wszystkie zajęcia, a w razie stwierdzenia uchybień – zakazać dalszego korzystania z pływalni.

17.    Za przedmioty wartościowe pozostawione w szatni, a nie oddane kierownikowi grupy na przechowanie lub do depozytu, kierownictwo pływalni nie odpowiada.

18.     Osoby naruszające porządek publiczny lub przepisy niniejszego regulaminu
      będą usuwane z terenu pływalni niezależnie od ewentualnego skierowania sprawy
      na drogę postępowania w sprawach o wykroczenia.

19.    Osoby niszczące sprzęt i urządzenia pływalni ponoszą odpowiedzialność materialną za wyrządzone szkody.

20.    Ratownicy pełniący dyżur na pływalni sprawują ogólny nadzór nad przestrzeganiem niniejszego regulaminu. Wszystkie osoby przebywające na terenie pływalni obowiązane są podporządkować się ich nakazom.

21.    Skargi i wnioski należy zgłaszać dyrekcji szkoły.

Regulamin wchodzi w życie z dniem 15 marca 2002 r.